Úspešné dražby - nehnuteľné veci
Rodinný dom s bazénom a pozemkami v meste Nové Mesto nad Váhom

Sp. zn.: EX 953/2013

Kraj: Trenčiansky

Cena: 142 000,00 €   (4 277 892,00 Sk)

Dátum: 09.03.2015

Späť

199.jpg

200.jpg

201.jpg

202.jpg

203.jpg

204.jpg

Dom s. č. 1727 je voľne stojaci sólo dom, s prízemím a novým obytným podkrovím, pričom ku dňu ohodnotenia je po dokončení generálnej rekonštrukcie. Stavba domu v rámci rekonštrukcie bola nanovo vymurovaná, ďalej boli rozširované základy a bol zrealizovaný nový strop a novy krov spoločne pre pôvodnú stavbu ako aj pre prístavbu. Súčasne boli odstránené všetky prvky krátkodobej životnosti. Preto je použitá analytická metóda pre výpočet opotrebenia. Pôvodná stavba domu podľa zistených údajov bola postavená v roku 1950.

1. NADZEMNÉ PODLAŽIE

Prízemie sa člení na vstupnú chodbu, schodisko, veľkú kuchyňu s jedálňou, obývaciu izbu, spálňu, spoločnú veľkú kúpeľňu s WC a špajzu.

Základy vrátane podmurovky (výšky do 100 cm) sú pásové betónové. Murivo je prevažne pôvodné skladobnej hrúbky 45 cm, pričom časť muriva hlavne v zadnej časti domu bolo zrealizované ako nové.

Vnútorné omietky sú zrealizované ako kvalitné nové stierkové, pričom určujem najbližší cenový ekvivalent ako sadrové. Po celom obvode kúpeľne s WC vrátane rohovej vane a sprchového boxu sú zrealizované vysoko nadštandardné keramické obklady s okrasnými lištami. Taktiež kvalitné obklady sa nachádzajú v kuchyni.

Vonkajšie omietky sú zrealizované vápenné dvojvrstvové s vonkajšou stierkou baumit.

Strop pôvodný drevený trámový bol odstránený a na jeho mieste bol vybudovaný nový prefabrikovaný strop z betónových tvaroviek Premac.

Vo veľkej obývacej izbe a v spálni sa nachádzajú nadštandardné parketové laminátové podlahy. V ostatných miestnostiach sa nachádzajú kvalitné nadštandardné keramické dlažby s podlahovým vykurovaním.

Schodisko je nové železobetónové točité s obkladom z prírodného dreva vrátane podstupníc s dreveným masívnym zábradlím.

Okná sú zrealizované plastové s izolačným dvojsklom, okná majú hliníkové žalúzie. Dvere vnútorné sú drevené dyhované s drevenými zárubňami. Vonkajšie vstupné dvere sú masívne z prírodného dreva a dvere na terasu sú dvojkrídlové plastové s izolačným dvojsklom.

Vykurovanie je kombinované ako teplovodné podlahové vo všetkých miestnostiach, kde sa nachádza keramická dlažba ako aj ústredné prostredníctvom radiátorov v obytných miestnostiach ako aj navyše v kuchyni s jedálňou. Rozvod ústredného vykurovania je z medených rúr, elektrický kotol Porotherm sa nachádza vo vedľajšej stavbe v miestnosti kotolne.

Elektroinštalácia je nová svetelná a motorická na poistkové automaty vrátane elektrického rozvádzača. Taktiež nové sú rozvody studenej, teplej ako aj cirkulačnej vody, kanalizácie, počítačovej siete, zabezpečovacieho systému a centrálneho vysávania. V dome sa nenachádzajú rozvody plynu.

V kuchyni je namontovaná nadštandartná kuchynská linka z prírodného dreva s umývacím drezom a so zabudovanou umývačkou riadu, šporák s keramickou platňou a s digestorom.

V spoločnej veľkej kúpeľne s WC je rohová plastová vaňa s vírivkou, nadštandardný sprchový box s masážnym boxom, nábytkové keramické umývadlo a toaleta so zabudovaným splachovačom.

1. NADSTAVBA

Podkrovie predstavuje úplne novú obytnú nadstavbu zrealizovanú v roku 2006. Dispozične sa člení na chodbu so schodiskom, 3 izby, šatník, kúpeľňu s WC a detskú izbu, dva balkóny.

Murivo štítových stien a podmúrnicové murivo je z tehál Porotherm skladovej hrúbky 38 cm. Priečky sú murované, vnútorné povrchy sú obložené sádrokartónom.

V kúpeľni s WC je zrealizovaný vlhkostný sádrokartón s keramickým obkladom. Vonkajšie omietky sú vápenné dvojvrstvové so stierkou Baumit. Strop je obložený sádrokartónom.

Vo všetkých miestnostiach okrem kúpelne s WC sa nachádzajú nadštandardné parketové laminátové podlahy. V chodbe sa nachádza zhrňovacie drevené schodisko na povalu.

Okná v podkroví sa členia na plastové s izolačným dvojsklom a na strešné Velux s izolačným dvojsklom. Dvere vnútorné sú drevené dyhované s drevenými zárubňami. Vonkajšie vstupné dvere na oba balkóny sú plastové s izolačným dvojsklom.

Vykurovanie podkrovia je ústredné prostredníctvom doskových radiátorov a rozvod ústredného vykurovania je z medených rúr.

Elektroinštalácia je svetelná. Ku dňu ohodnotenia sa v dome sa nachádzali dokončené rozvody studenej, teplej ako aj cirkulačnej vody. kanalizácie, počítačovej siete, zabezpečovacieho systému a centrálneho vysávania.

V spoločnej veľkej kúpeľni s WC je navrhnutý sprchový box, nábytkové keramické umývadlo a toaleta so zabudovaným splachovačom. V kúpeľni sa nachádza zásobníkový ohrievač teplej vody pre celý dom.

Strecha je nová sedlovej konštrukcie, konštrukcia krovu je hambálková, krytina je z betónovej škridly Bramac, strecha má menšie vikiere a zadný veľký vikier. Oplechovanie strechy je farebným plechom, na streche sa nachádzal bleskozvod. Strecha má veľkú plochu zrealizovaných drevených podhľadov z kvalitného tatranského profilu.